ART / Lithographs / Litograph in colors 16185312
nr 1618 5312
Nisse Zetterberg
(1910-1986), Sverige
Nisse Zetterberg (1910-1986), Sweden. 'Blåsippa och mussla' signerad, litograph in colors, HC II/XXX, Daterad 1983, Image dimensions: 30x34. Sheet: 48x37. Med passepartout 50x45. Unframed,
LITOGRAPH IN COLORS, "Blåsippa och mussla" signerad, färglitografi, HC II/XXX, Daterad 1983, bildmått: 30x34. Bladets mått: 48x37. Med passepartout 50x45. Oramat löst blad
Nisse Zetterberg, born 1910 in Stockholm, dead 1986, Swedish painter.
300
SEK 100
Monday May 6 2024
at 18:21:14
6/5 09:16:45
Nisse Zetterberg
Read more about Nisse Zetterberg